четвер, 12 грудня 2019 р.

Права знаєш – себе захищаєш

Міжнародний день прав людини – це свято, яке відзначається 10 грудня, адже саме у цей день 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН ухвалено Загальну декларацію прав людини. Документ ратифікувала більшість держав світу, в т. ч. Україна. Всі 30 статей Декларації базуються на визнанні гідності всіх людей, рівності їхніх прав, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та загального миру.
В рамках відзначення Всеукраїнського тижня права працівники нашої книгозбірні спільно з працівниками  та учнями ВПУ №35 провели урок права «Я – дитина! Я – людина, що має свої права». Адже одним із аспектів всебічного розвитку особистості громадянина є висока правова освіта та культура. Тому бібліотеки покликані інформувати молодь про їх громадянські, соціальні права, орієнтуватись в новинках законодавства.

понеділок, 9 грудня 2019 р.

Краса, яку творять руки


      Як швидко біжить час… Не встигли ми розпочати 2019 рік як він уже добігає до свого завершення. Наближаються найбільш очікувані свята у році - Новий Рік та Різдво Христове. В цей час хочеться, щоб атмосфера зимової  казки завітала в кожен куточок душі та оселі. Хочеться зробити свято красивим і неповторним, порадувати своїх рідних та близьких унікальними ялинковими прикрасами. Адже ці маленькі новорічні іграшки створюють особливий настрій, приносять задоволення і радість у кожен дім. 
       А що може бути краще за новорічну іграшку, створену сласними руками?!

вівторок, 3 грудня 2019 р.

Цінуй життя – зупини СНІД!

     1 грудня вся світова спільнота відзначала Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це підступне захворювання щороку забирає тисячі, якщо не мільйони життів по всьому світу. На жаль,  не оминуло воно і нашу країну. Сьогодні  Україна  займає  перше місце в Європі за швидкістю розповсюдження ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.  Хвороба прогресує, стираючи соціальні і вікові кордони.
    ВІЛ/СНІД – це проблема, яка стосується кожного. І тому, ми повинні запам’ятати, що єдина зброя проти цієї глобальної епідемії – це знання  і  власна обережність. Відповідальність за попередження ВІЛ-інфікування покладається на кожного з нас. Адже, лише разом, спільними зусиллями ми здатні вплинути на загрозу епідемії ВІЛ/СНІД в Україні.

субота, 23 листопада 2019 р.

Щоб не плакали душі голодні, свічку пам'яті ти запали...


Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам’ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.
Щоб у ранки теплі, й холодні
Не ішли шикуватись хрести,
Щоб не плакали душі голодні,
Свічку-пам’ять свою запали.
                                  Н. Погребняк

     В історії бурхливого ХХ-го століття Голодомор 1932-1933 рр. в Україні посідає особливе місце, це – велетенська трагедія українського народу. Масове фізичне  винищення хліборобів штучним голодом  було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти українців як нації.
          Щорічно національний пам’ятний день в Україні відзначають у четверту суботу листопада. Традиційно в цей день з настанням темряви засвічуємо і ставимо свічку на підвіконня. Цей вогник символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Вільні творити майбутнє



    21 листопада Україна відзначила День Гідності та Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
    Саме в цей день шість років тому розпочалась Революція Гідності українців, які з честю  відстоювали ідеали свободи і демократії, національні інтереси  нашої держави  та її європейський вибір. 
     З нагоди цієї знаменної дати у  книгозбірні було організовано виставку-вшанування «Переведіть серця через Майдан». Впродовж тижня наші користувачі мали нагоду познайомитися з представленими виданнями, котрі  змусили  читачів замислитися над тим, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для України стати справжньою європейською державою.

пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Ти наше диво калинове, кохана українська мова!


День української писемності та мови — це державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Його встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій і приурочено до дня вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця – монаха Києво-Печерського монастиря, першого давньоруського письменника і літописця.

вівторок, 15 жовтня 2019 р.

14 жовтня - свято сміливості, мужності та героїзму



14 жовтня – день багатий на свята. Цього осіннього дня відзначають Покрову Пресвятої  Богородиці,  День Захисника України, День українського козацтва  та створення  Української  Повстанської Армії. Ця дата символізує нерозривний зв’язок між духовними цінностями та військовими традиціями українського народу.  У цей день вшановують усіх захисників, які боронили українські землі впродовж століть та з честю  виконують свій обов’язок  й сьогодні.

середа, 21 серпня 2019 р.

ЄДИНА! ВІЛЬНА! НЕПОДІЛЬНА!

Це моя Україна!
Квітне в полі калина,
Зеленіє ліщина, 
Степом котиться пісні моєї луна...
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, у мене навіки одна.

     Дата проголошення Незалежності України стала поворотною віхою в історії розвитку Української держави і могутнім стимулом для плідної, натхненної праці заради миру і добробуту. За роки Незалежності нам вдалося подолати труднощі становлення  демократії держави. І навіть у настільки нелегкий період економічного спаду наш народ вносить гідний внесок у розвиток  всієї України. День Незалежності України для нас є святом єднання, переоцінки наших ідеалів і орієнтирів розвитку державності і зміцнення стабільності.
       У серцях народу України серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та праці. Творення історії Батьківщини,її сьогодення і майбутнього- обов'язок кожного з нас, усього народу.                                        

вівторок, 6 серпня 2019 р.

Марія Заньковецька: легенда української сцени



«Вогнем, жагою, пориванням
Вона серця палила всім;
Страждання граючи, стражданням
Сама була вона живим.
І руки Чехова й Толстого
Благословляли їй дорогу,
І Мирний голову клонив
Благоговійно перед нею,
І Лисенко її любив
Співучо-ніжною душею…»
                    Максим Рильський

Справжньою окрасою національної сцени і зіркою театрального простору  на зламі XIX-XX ст. стала Марія Заньковецька. Вона увійшла в історію театру як видатна українська трагедійна актриса і саме їй вдалось, у створюваних сценічних образах, стати справжнім символом української жінки. У зеніті слави перед актрисою схиляли голови видатні мужі, їй пропонували «золоті гори», запрошуючи перейти на російську сцену. Вона ж лишилася вірною українській сцені, віддавши їй до кінця своє чудове мистецтво і талант.
Історія життя Марії Заньковецької – це історія любові. Любові - до Миколи Садовського,  до мистецтва і до України. Про цікаві, і не всім відомі сторінки біографії чудової жінки та успішної актриси з великою українською душею, Марії Заньковецької,  розповідається у радіожурналі «Заручена зі сценою», який підготували  працівники нашої книгозбірні з нагоди 165-ї річниці від дня її народження.



вівторок, 23 липня 2019 р.

Нові книги у бібліотеці!


   
     Хороша книга творить чудеса. Вона допомагає  відволіктися від повсякденних турбот, втоми, тривалої негоди, вселяє упевненість, дає сили жити. Бувають випадки, коли завдяки книзі читач знаходить довгоочікуваний вихід із заплутаної життєвої ситуації. Саме тому пропонуємо  Вам підбірку нових книг (понад  140 примірників), якими нещодавно поповнились фонди нашої книгозбірні.
    Серед нових надходжень велике різноманіття авторів та жанрів. Зокрема представлені вітчизняні та зарубіжні видання, книги сучасних авторів та світові бестселери, художня література, книги з психології, філософії, дидактики, культури, історії та інших галузей знань. Адже кожна нова книга – це завжди нове знайомство, нові герої, нові імена та нові враження.

четвер, 27 червня 2019 р.

З Основним Законом по життю

    28 червня в Україні відзначають День Конституції. Саме 23 роки тому було прийнято Основний Закон нашої держави. Він увійшов в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.
       З нагоди цієї знаменної  події  наші бібліотекарі провели бліц-розминку  «Чи знаєш ти…», під час якої юні  користувачі активно відповідали на поставлені питання та зачитували вірші про Батьківщину.  У ході зустрічі бібліотекар також ознайомила  присутніх з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувала шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.

середа, 26 червня 2019 р.

Мирослав Іван Любачівський - приклад правди, скромності, смиренності й великої довіри


    У червні цього року  відзначаємо  105-ту річницю від дня народження Блаженнішого Владики Мирослава Івана Кардинала Любачівського, постать якого завжди пов’язують з воскресінням  Української Греко-Католицької Церкви.   Патріарх  Мирослав Іван  став уособленням трьох головних чеснот християнина: гідності, свободи і молитви. Він був носієм надії, через яку творилася Господня Благодать, жив, керуючись Божим Словом. Блаженніший Мирослав  Любчівський був науковцем, душпастирем, професором. Попри всі свої обов’язки він завжди допомагав  іншим і знаходив  час для кожного.
     Як  це все могла робити одна людина ми розповіли Вам у  радіожурналі «Мирослав Іван Кардинал Любачівський. Життя, гідне поклоніння і наслідування»



четвер, 16 травня 2019 р.

День вишиванки у бібліотеці



Одягнімо, друже, вишиванки –
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

       У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Для кожного українця таким символом є  вишиванка. Це не просто одяг, це щось надзвичайно цінне та особливе, рідне та  святе, це  історія та душа нашого народу.

четвер, 25 квітня 2019 р.

Зі Світлим святом Великодня!


Шановні колеги, користувачі та гості блогу!
Колектив бібліотеки-філії №2 щиро вітає всіх зі Світлим Христовим Воскресінням! Нехай це свято наповнить Ваші серця почуттями віри, любові і надії. Нехай з небес опуститься зірка добра, щастя, спокою, миру на нашій рідній землі. Нехай Господь береже  в кожній родині злагоду, благополуччя, додає міцного здоров’я, мудрості та сили! Нехай на кожного з Вас зійде Божа благодать, а ніжний  аромат пасок, яскраві фарби яєць, гучні Великодні дзвони наповнять цей Великий день справжнім дивом!


Хай мир у серці Вашому панує.
Хай ангел Божий щастя Вам дарує.
Ісус Христос – здоров'я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


Мужність і біль Чорнобиля


      Серед усіх трагедій, які пережило людство, аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС не має аналогів за масштабами забруднення навколишнього середовища та  негативного впливу на здоров’я мільйонів людей, їхні умови життя. Страшна  катастрофа  сталась 26 квітня 1986 року.  Долі багатьох в цей день змінилися назавжди. Проте і сьогодні, пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

четвер, 18 квітня 2019 р.

Великоднє диво – писанка!

   Писанкарство – це мистецтво народного розпису, яке створювалось зусиллями майстрів багатьох поколінь.  Наші пращури  втілювали у писанці  свої уявлення про всесвіт, прагнення та віру. Вони вважали, що вона має магічну силу, наділяли її особливою святістю, яка приносить  добро, щастя, здоров’я і захищає людину від усього лихого. Зрештою, писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя та  віри у Світле Христове Воскресіння.

четвер, 4 квітня 2019 р.

4 квітня - Міжнародний день Інтернету


      Інтернет – це справжнє вікно у світ. Він вже давно став невід’ємною складовою життя сучасної людини. Поява інтернету дозволила зробити життя більшості людей більш цікавим і насиченим, а також істотно спростила його.
   Працівники нашої книгозбірні із задоволенням долучаються до відзначення нових та цікавих свят. Одним із них став Міжнародний день Інтернету, який світова спільнота відзначає 4 квітня. З цієї нагоди у бібліотеці було проведено бесіду-консультацію «Твоя безпека в Інтернеті» та «Обережно, Фейк!».

середа, 20 березня 2019 р.

Іван Мазепа. Людина. Політик. Легенда


А час летів і днів підкови
Губив, як зорі - блиск в траву...
І Самойлович сумнобровий
Віддав Мазепі булаву,
І той узяв її з любов'ю.
Збудує він життя нове
І зійде на його вершини.
А крик гримить: «Нехай живе
Великий гетьман України!»
                                     В. Сосюра «Мазепа»

    Іван Степанович Мазепа – геніальний політик і стратег, воїн і мудрий полководець,  поліглот та людина, закохана в мистецтво, музикант та поет, символ прагнення до свободи  і просто освічена для свого часу людина – все це про відомого гетьмана України. Його постать є однією із найяскравіших та найсуперечливіших  в українській історії. Мало кому випадала така цікава і непроста доля як при житті, так і після нього. Якщо заглибитись в біографію гетьмана, то побачимо, що його життя і вчинки і на сьогоднішній день викликають гарячі суперечки не лише фахових істориків, а й аматорів, а також тих, котрі зовсім далекі від історичних перипетій.
      З нагоди 380-ї річниці від дня народження Івана Мазепи пропонуємо Вашій увазі радіожурнал «Життя і пориви великого гетьмана»



субота, 9 березня 2019 р.

Шевченкове слово в віках не старіє


     У ці березневі дні минає 205 років від дня народження  національного Пророка, невмирущого генія слова, воістину народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра Тараса Григоровича Шевченка. Актуальність його слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».

четвер, 21 лютого 2019 р.

Пам`яті Небесної Сотні



 20 лютого  2014 року увійшло трагічною сторінкою  в  новітню історію  України. Саме в цей день по всій країні вшановують подвиг учасників Революції гідності та увінчують  пам'ять  Героїв Небесної Сотні… День, який  забрав життя  близько сотні українців, став символом боротьби та відваги наших громадян , які прагнули здобути нове майбутнє для своєї Батьківщини.
       З  нагоди 5-ї річниці  цих скорботних подій працівники нашої книгозбірні провели  відео-урок «Їм у віках судилося безсмертя». Захід розпочався хвилиною мовчання.   Під час уроку  місцева молодь детально дізналася про подвиг Героїв Небесної Сотні,  переглянула документальні фотознімки  і  ознайомилася з відеоматеріалами часів Майдану.

четвер, 14 лютого 2019 р.

Тобі дарую валентинку



    День святого Валентина  є одним із найулюбленіших свят у користувачів нашої бібліотеки. І тому, напередодні цього романтичного свята,  працівники книгозбірні підготували для них  приємний сюрприз, а саме бібліолотерею «Десять кроків до кохання». Із кошика, кожен охочий міг обрати наосліп  валентинку, де було вказано назву книжки про кохання. Учасники лотереї мали обов’язково прочитати цю книгу. Окрім того, на абонементі було оформлено тематичну виставку з нагоди Дня Закоханих.

четвер, 31 січня 2019 р.

Крути: і сум, і біль, і вічна слава



Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.
             Михайло Зельман (Лісовий) 

     Крути, 29 січня 1918 року... 
Крути – це символ відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії та честі. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність України, як одне із свідчень незламності українського духу. Подвиг 300 юнаків показав, що в нашій країні завжди були люди, які боролися за вільну та незалежну країну, для яких рідний край був понад усе.

середа, 30 січня 2019 р.

Єднання заради незалежності



     Упродовж останніх років діяльність нашої книгозбірні  спрямована на виховання  у підростаючого покоління  патріотичних почуттів, формування поглибленого інтересу до історії  та сучасного розвитку української державності, прищеплення поваги до творців та борців  за незалежність і соборність України. Адже наші предки через віки, через страждання й муки йшли до омріяної волі. Зокрема, 100 років тому, 22 січня 1919 року,  у Києві на площі біля Софіївського собору було проголошено «Акт злуки» Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, згідно з яким  український народ дістав змогу будувати соборну, самостійну Українську державу.