неділя, 20 грудня 2015 р.
середа, 9 грудня 2015 р.
День інформації "Готуємось до життя у ринкових умовах"
"Якщо ви вдало оберете професію
і докладете до неї душу,
то щастя саме знайде вас"
Ч. Дарвін
Професійна підготовка починається ще у шкільні роки.
Вибір професії-завдання з багатьма невідомими. Допомогти майбутнім випускникам зорієнтуватися на ниві професійної діяльності вирішили працівники бібліотеки-філії №2, які в рамках спільного проекту Стрийської МЦБС та Стрийського МРЦЗ "Орієнтуємо на професію" підготували і провели День інформації "Готуємось до життя у ринкових умовах".
Учні 9 класу СШ №8 під керівництвом вчителя основ здоров'я Гринів Лідії Степанівни мали можливість зустрітися з головним спеціалістом відділу активної підтримки безробітних Стрийського МРЦЗ Кундою Петром Миколайовичом, який розповів про діяльність та послуги, які надає державна служба зайнятості, ознайомив з професіями та запитом ринку праці.
вівторок, 1 грудня 2015 р.
1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби із СНІДом.
Цей День нагадує про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ-інфекції, об'єднати зусилля перед лицем цієї загрози.
Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався
1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.
Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався
1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.
пʼятниця, 27 листопада 2015 р.
Скорботна дата для всіє України.(28 листопада День пам’яті жертв голодомору.)
Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.
«Запалюй свічку,Україно!", на якій представлена документальна та художня література, присвячена трагедії голодомору і запрошує кожного нашого відвідувача до глибокого осмислення подій і випробувань, які пережив наш народ.
пʼятниця, 20 листопада 2015 р.
Відлуння Майдану
середа, 18 листопада 2015 р.
Книга- найкращий подарунок.
Дуже приємно, що в нашому місті є благородні та щедрі люди, які небайдуже ставляться до проблем культури в цілому і, зокрема бібліотек. Саме такою людиною є генеральний директор ТОВ "Видавничий Дім Укрпол" Ковальчук Сергій Миколайович.
Сьогодні від імені С. М.Ковальчука до нашої бібліотеки завітав депутат міської ради Володимир Кам'янка, який подарував цінну книгу, докторську працю Блаженнішого Любомира Гузара "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму."
Колектив бібліотеки висловлює щиру подяку за збагачення бібліотечного фонду подарованою книгою. Ми впевнені, що ця книга знайде свого читача і додасть йому гармонії до життя.
Сьогодні від імені С. М.Ковальчука до нашої бібліотеки завітав депутат міської ради Володимир Кам'янка, який подарував цінну книгу, докторську працю Блаженнішого Любомира Гузара "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму."
Колектив бібліотеки висловлює щиру подяку за збагачення бібліотечного фонду подарованою книгою. Ми впевнені, що ця книга знайде свого читача і додасть йому гармонії до життя.
понеділок, 9 листопада 2015 р.
Сьогодні, 9 листопада,— День української писемності та мови.
З нагоди щорічного святкування Дня української писемності та мови бібліотека-філія №2 підготувала книжкову виставку "Мовне застілля", яка викликала у користувачів неабияку цікавість.
неділя, 25 жовтня 2015 р.
четвер, 22 жовтня 2015 р.
Великий Поет і великий Українець (80 років від дня народження Бориса Олійника)
Виставкова діяльність залишається одним із напрямків роботи нашої бібліотеки, яка допомагає у розкритті бібліотечних фондів, популяризації видань, заохочуванні читачів до читання, книги.
22 жовтня 80 років виповнюється одному із "живих класиків" української літератури - Борису Олійнику.
До ювілею поета в бібліотеці організовано тематичну виставку "Великий Поет і великий Українець",на якій чільне місце займає творчий доробок Бориса Олійника.
вівторок, 13 жовтня 2015 р.
14 жовтня- свято Покрови, День Українського козацтва та День захисника України.
Золоте сяйво Покрови
14 жовтня, у світле й радісне свято Покрови Пресвятої Богородиці, одне з найбільш шанованих свят в Україні, наша держава відзначає День українського козацтва і День захисника́ України.
14 жовтня, у світле й радісне свято Покрови Пресвятої Богородиці, одне з найбільш шанованих свят в Україні, наша держава відзначає День українського козацтва і День захисника́ України.
понеділок, 12 жовтня 2015 р.
Місцеві вибори в Україні 2015
Чергові місцеві вибори в Україні (вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів) призначені на неділю 25 жовтня 2015 року.
четвер, 8 жовтня 2015 р.
Цікаві факти із життя бібліотек світу.
Місцева влада Мадрида відкрила на восьми станціях метро так звані філіали BiblioMetro. Це невеличкі кіоски, що нагадують бібліотеки. У кожному знаходиться близько 500 книг. Подорожній може підійти і вибрати собі одну зі списку, а потім безкоштовно користуватися нею до 15 днів.
четвер, 1 жовтня 2015 р.
30 вересня- Всеукраїнський день бібліотек
середа, 30 вересня 2015 р.
Життя і подвиг святих мучениць: Віри, Надії, Любові і їх матері Софії
За часів царювання імператора Адріана жила в Римі вдовиця, родом італійка, на ім’я Софія, що в перекладі означає – премудрість. Вона була християнкою і, відповідно до свого імені, життя своє вела розважливо – за тією премудрістю, яку вихваляє апостол Яків, кажучи: «Мудрість, яка виходить з верху, по-перше, чиста, потім мирна, лагідна, покірлива, повна милосердя і добрих плодів, неупереджена і нелицемірна» (Яків 3,17). Ця премудра Софія, живучи в чесному подружжі, народила трьох дочок, яким дала імена, відповідно до трьох християнських чеснот: Віра, Надія, Любов.
середа, 23 вересня 2015 р.
Міжрегіональний проект економічної та фінансової просвіти школярів "Бізнес- школа"Мільйон- це просто" на 2015-2016 роки
понеділок, 21 вересня 2015 р.
21 вересня - Міжнародний день миру
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати у 1982 році.
До 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату — 21 вересня.
четвер, 17 вересня 2015 р.
Віртуальна книжкова виставка, присвячена ювілею (55років) Оксани Забужко.
Життя надзвичайно швидкоплинне. Воно тече так стрімко, що іноді й така гарна та визначна дата, як 55 років від дня народження, настає несподівано і зненацька для всіх.
19 вересня 2015 року такий славний ювілей відзначає українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист - Оксана Стефанівна Забужко.
Запрошуємо вас до світу сучасної української літератури, автор якої — жінка.
Познайомитися з творчим доробком Оксани Забужко, ви можете в нашій бібліотеці.Ми впевнені, що її твори не залишать вас байдужими і ви залюбки приєднаєтеся до читацької аудиторії цих авторів.
Забужко, О. Друга спроба [Текст ] : вибране / О. Забужко. - К. :Факт, 2005. - 320 с.
До «Вибраного» увійшли вірші з книжок «Травневий іній», «Диригент останньої свічки», «Автостоп», «Новий закон Архімеда», з неопублікованої дитячої книги «Весняна акварель», нові вірші тапоетичні переклади.
«Травневий іній» — перша поетична книга Оксани Забужко, яка вийшла в 1985 році. Багатьом любителям літератури письменниця стала відомою за поетичною збіркою «Диригент останньої свічки» (1990) та за книжкою прози «Польові дослідження українського сексу» (1996)
Забужко, О. Казка про калинову сопілку[Текст]/О. Забужко.- К.:"Комора", 2013.-103с.
У повісті написаній за мотивами народної казки про сестровбивство Оксана Забужко досліджує вічні питання, що споконвіку хвилюють людину: звідки проростає зло в нашій душі? Чи можна зупинити злочин, розпізнавши його в зародку? Чи справді гріхи батьків падають на дітей? Жіноча версія легенди про Каїна й авеля обертається напруженою психологічною драмою, бароковий колорит якої тільки додає їй універсального чару. повість перекладено польською, чеською, фарсі з успіхом поставлено на театральних сценах в україні та за кордоном.вівторок, 8 вересня 2015 р.
Глосарій сучасного бібліотекаря
А
Адвокасі - термін, що означає кампанію, яка спрямована на представництво та захист прав та інтересів певної соціальної (або професійної) групи. Наприклад, Програма Української бібліотечної асоціації з адвокасі "Через бібліотеки - до знань".Аутсорсинг – угода, за якою робота виконується людьми із зовнішньої оргаізації, яка зазвичай є також експертом у цьому виді робіт. Аутсорсинг часто використовується для скорочення витрат.
середа, 2 вересня 2015 р.
Гарний настрій з новинкою!
нашої бібліотеки і відвідувачі блогу!
У нас приємна новина!
Фонд нашої бібліотеки поповнився новою літературою.Серед цих книжок ви знайдете історичні романи, фантастику й детективи, про життя і кохання. Приєднуйтесь і насолоджуйтесь соковитою українською мовою!
Завітайте в бібліотеку і ознайомтеся з новими книгами.
Художня література.
Базів, В.
Армагедон на Майдані [Текст]:роман-реквієм/ Василь Базів.-Київ:Український пріорітет, 2014.- 160с.
Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни - у супрязі з усім прогресивним світом - древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.
Винничук,Ю.
Мальва Ланда [Текст]:роман/Юрій Винничук.-Харків: Фоліо,2014.-602с.
Роман Юрія Винничука критики оцінили як визначну подію в українській літературі. Написаний у постмодерністській манері зі збереженням усіх характерних особливостей цього напрямку, він захоплює карколомним сюжетом, присмаченим еротикою, чорним гумором, нестримним потоком фантазії і, звичайно ж, розкішною мовою. Та водночас у цьому своєрідному романі-лабіринті присутній глибокий підтекст у формі незліченних літературних алюзій і натяків, гри з читачем, як сюжетної, так і мовної.
Фріда[Текст]: роман/Марина Гримич.-К:Дуліби,2012.-188с.
Роман "Фріда" – це суміш текстів та різних за змістом і емоціями листів, якими списана друга частина твору, де розкриваються реальні долі адресантів. З перших сторінок і без зайвих слів Гримич занурює читача в зав'язку, замасковуючи її тим, як один телефонний дзвоник може змінити не тільки життя людини, а й відкрити для неї її минуле, що було викинуто в сферу ід. Сторінки роману змочені розчином сюрреалізму і містики, але й без кохання тут ніяк не обійдеться. Його тут більше, ніж достатньо, – і щасливого, і зворушливого, і нерозділеного, і такого, що зникло в хащах зради. Це роман про самоаналіз чи пошуки власного "я", про тонкощі поєднання бізнесу та спекуляцій.
пʼятниця, 28 серпня 2015 р.
28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці
Після Вознесіння Господнього, яке сталося на очах Матері, земний шлях Богородиці був ще досить довгим і плідним. За різними даними, після Вознесіння Ісуса Христа Діва Марія жила на землі від 10 до 22 років. Все земне життя Богородиці вкладається у 72 роки. Вона жила у апостола Івана(Іоанна Богослова), який прийняв Її до себе в дім за заповітом Господа Ісуса Христа. Їй призначено було разом з апостолами нести у світі Вчення Христа. Богородиця раділа успіхам Сина. Пресвята Матір Христова стала для всіх учнів Христових спільною Матір’ю. Вони разом з Нею молилися і з великою радістю слухали Її повчальні бесіди про Христа.
середа, 19 серпня 2015 р.
19 серпня - давнє народне свято - Другий Спас, або Яблучний Спас.
Як виник Яблучний спас?
Багато свят мають свою легенду, не виняток і Яблучний спас. Історія свята припадає на час, коли Христос готував своїх учнів до майбутніх подій. Існує легенда, що Месія зійшов зі своїми найближчими учнями Іваном, Петром та Яковом на гору Фавор для традиційної молитви. Втомлені апостоли заснули і не застали моменту, коли почалося Преображення Господнього. Вони прокинулися від сяйва - незвичайного світла, який вивчав Христос. Близько вчителя апостоли помітили Іллю і Мойсея, які розмовляли з ним про похід в Єрусалим для здійснення подвигу спокути. Несподівано на гору опустився туман і апостоли почули голос Господа: «Той син мій вибраний, у якому моє благовоління». Учні злякалися, впали ниць і лежали так, поки Ісус не доторкнувся до них. Святий звернувся до них з проханням не розповідати про події, поки не здійсниться кару. Таким чином, учні стали першими людьми, хто усвідомив, що Ісус Син Божий. Це і є приводом до святкування Яблучного спаса.
пʼятниця, 14 серпня 2015 р.
середа, 29 липня 2015 р.
Нерідко буває так, що, наближаючись до великої харизматичної духовної особистості, ім'я якої - в ореолі святої недоторканності національної легенди та величної історії Церкви, якоїсь миті відчуваємо, що через отой німб святості та особливої значущості вона є недосяжною для нас. Поряд із нею почуваємося такими мізерними, малими, незначними, негідними… Але трохи згодом, щораз більше пізнаючи її, починаємо розуміти, що насправді та незвичайна, Богом вибрана особа є нам дуже близькою. Бо усіма своїми великими християнськими діяннями завжди була разом з нами, зі своїм народом, жила тільки для нього і по смерті своїй теж залишилась у ньому… І ми можемо осягнути її мудрість, пізнати діла, перейняти той духовний спадок як найдорожчий скарб, схиляючись перед її духовною довершеністю, прагнути досягти її також і через неї по-справжньому прийти до Бога.
Його ім'я вже давно стало символом української Церкви, символом духовності нації, символом національного та духовного єднання народу. Для кожного українця ця незвичайна харизматична постать – святий приклад для наслідування. Адже його заповіти - вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства й національного патріотизму - заповіти на всі віки, на всі прийдешні покоління.
Свій шлях обрав свідомо. Прагнув скромним пастирем-ченцем служити Богові та людям. Та Господеві цього було замало, вимагав від нього ще визначніших і масштабніших діянь, ще ревнішого служіння, бо знав, що він здатен на більше. А тому обрав і покликав цього шляхетного серцем та сильного духом чоловіка, щоби в той суворий час перемін і непевності, в час занепаду, страшних випробовувань та страждань, що випали на долю нашої нації, він став її духовним Батьком та Провідником. Господь вказав йому тернистий, звивистий шлях, поклавши на його плечі важку ношу, і він поніс її, благословенний та смиренний, з великої любові до свого народу, з усвідомлення великої відповідальності перед його теперішнім та майбуттям.
Вшановуючи пам'ять Митрополита Андрея Шептицького наша бібліотека підготувала радіонарис "Богом посланий Україні".
понеділок, 29 червня 2015 р.
Сходинки до успіху
24 червня 2015 року у Львові відбувся Ярмарок-конференція "Громадський інформаційний центр як майданчик конструктивного діалогу влади, громади, ГО та бібліотек" в рамках проекту «Громадські інформаційні центри Львівщини - в режимі доступу 24/7», організований Львівським РТЦ в партнерстві з ГО «Європейський діалог».
Стрийську МЦБС представляли директор бібліотечної системи Людмила Яремко, провідний методист Валентина Баранюк, зав. бібліотекою-філією № 2 Любомира Кордасевич і бібліотекар філії № 2 Надія Матковська.
На Ярмарку стрийськими бібліотекарями був представлений відеоролик "Сходинки до успіху" про діяльність Громадського інформаційного центру бібліотеки-філії № 2, який пропонуємо переглянути.
Стрийську МЦБС представляли директор бібліотечної системи Людмила Яремко, провідний методист Валентина Баранюк, зав. бібліотекою-філією № 2 Любомира Кордасевич і бібліотекар філії № 2 Надія Матковська.
На Ярмарку стрийськими бібліотекарями був представлений відеоролик "Сходинки до успіху" про діяльність Громадського інформаційного центру бібліотеки-філії № 2, який пропонуємо переглянути.
середа, 10 червня 2015 р.
вівторок, 9 червня 2015 р.
понеділок, 8 червня 2015 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)