середа, 23 листопада 2016 р.

Революція Гідності - ми маємо пам'ятати.

             В історії України було багато трагічних періодів і подій. В наш час в історію увійшла ще одна подія - Майдан, який кардинально змінив напрямок розвитку держави та суспільства, згуртував свідомих, зрілих громадян- патріотів України. Але шанс на зміни ми отримали надто дорогою ціною. Злочинна влада вчинила замах на мирний протест, десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції, а доля багатьох з них невідома і до сьогодні.                      
      З метою відзначення Дня Гідності та Свободи  в бібліотеці ВПУ №35  працівниками  нашої бібліотеки був проведений урок героїзму "Майдан - це віддані герої", під час якого йшла мова про революційні події та патріотів України, які не шкодували свого життя заради свободи.
Всі присутні в залі мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою"Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться і живе". Вічною в серці кожного українця буде пам'ять про кращих синів нашої землі, справжніх Лицарів Духу, Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.        

пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

16 листопада - Міжнародний день толерантності

"Толерантність-елементи світогляду і культури".
Саме під такою назвою  11 листопада у бібліотеці було проведено морально- етичну хвилину до Міжнародного дня толерантності. 
Бібліотекар читального залу Ю. Мартинюк розповіла про основні принципи Декларації толерантності, яка була прийнята на Генеральній Конференціїї ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. Відтоді цей день визначено як Міжнародний день толерантності. Присутні дізналися про те, які відтінки має толерантність у різних мовах, прослухали притчу. Після цього вони висловили свої думки про толерантність на плакаті  "Парад читацьких думок."



Діти мали змогу ознайомитися з пізнавальною книжковою виставкою: «Толерантність-запорука людяності», яку підготували для них бібліотекарі.

А в подарунок для своїх користувачів бібліотекарі виготовили  ось такі пам'ятні  закладки  для книги. 


субота, 29 жовтня 2016 р.

Міні- гра "Щоб такого прочитати, щоб від стресу не страждати"

Юнацтво є однією з найважливіших категорій користувачів нашої  бібліотеки. Найцікавіша робота проводиться саме з підлітками та молоддю. Ми відчуваємо велику відповідальність за виховання молодого покоління і разом з тим  велике задоволення від роботи з ним.
Розкрити чарівний світ книги, показати «секрети», яких не помічає ненавчене око- ось завдання бібліотекарів. Способів залучення дітей до читання є багато. Одним з таких є міні-гра «Щоб такого прочитати, щоб від стресу не страждати», яку провели бібліотекарі з своїми користувачами. 

середа, 26 жовтня 2016 р.

Чергова порція книжкових новинок

Різноманітність цікавих, веселих, наукових та корисних книг спонукає нас розповісти усім бажаючим про цей чудовий скарб, який Ви можете отримати, завітавши до нашої бібліотеки.
 Нова книга!  Вона має неповторний запах, приємна на дотик, таємнича за змістом...
Бібліотечний фонд поповнився книгами сучасних авторів. Всі вони розміщені на постійно діючій  полиці "Книжкове безсоння- читаємо новинку!"        
Тут Ви зможете підшукати для себе книги на будь-який смак.



четвер, 13 жовтня 2016 р.

14 жовтня - ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

                                                        
  
День захисника України. 
Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності ветеранам Другої світової війни, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.
Бібліотечні працівники-філії №2  не залишилася осторонь від цього свята та  провели патріотичну годину "Будь готовим до захисту Вітчизни"  для дітей- користувачів, які завітали до бібліотеки  13 жовтня. На початку заходу бібліотекар провела міні-диспут "Що таке Батьківщина? Що таке Україна?"
Діти уважно слухали  розповідь бібліотекарів про традиції та обряди козацтва, їх покровительку – Святу Покрову та про нерозривний зв’язок нового покоління українців зі своїм минулим.

четвер, 29 вересня 2016 р.

Дні М. Грушевського в бібліотеці

                                  "Його постать як політика ще
                                   за життя  увійшла до історії,
                            але й була, й буде живою та
                                  гігантська праця, яку виконав
                                 він для українського народу..."
                                                                            О.Шульгін



Згідно Указу Президента України «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського та гідного вшанування Великого Українця» 28 вересня  в нашій книгозбірні організовано історичний портрет "Символ української нації".
Слухачі пройшлися сторінками життя видатного історика, літературознавця, організатора української науки, громадсько-політичного та державного діяча, Першого Президента України, познайомилися із його літературною діяльністю, послухали поетичні та прозові твори Михайла  Сергійовича. 
Іх прочитали учні- користувачі нашої бібліотеки.


              


середа, 28 вересня 2016 р.

Вшановуючи пам'ять І. Я. Франка

                                                            А як мільйонів куплений сльозами,
День світла й волі засвітає,
То, чень, в новім, великім людськім храмі
Хтось добрим словом і мене згадає.
Іван Франко
2016 рік в Україні  проголошений Роком Івана Яковича Франка, адже ми відзначаємо 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Каменяра.

Цю знаменну дату вшанувала і бібліотека-філія №2. 
   Для широкої популяризації творів та літератури про життя і творчість письменника у нашій книгозбірні  бібліотекарі оформили книжкову виставку літератури «Я СИН НАРОДУ, ЩО ВГОРУ ЙДЕ»



27 вересня в читальному залі бібліотеки відбувся літературний  вечір «ТИТАН, ГЕНІЙ І КАМЕНЯР», у якому взяли участь учні 8 класу   СШ №5 під керівництвом класного керівника  Калинеченко Лесі Дмитрівни.  Гостями свята були користувачі різного віку.


У вступному слові бібліотекар читального залу Юлія Мартинюк підкреслила, що І.Франко — незрівнянний за своєю багатогранністю і могутнім інтелектом навіть    серед найбільших умів людства.
    

четвер, 25 серпня 2016 р.

Незалежній Україні - 25



24 серпня ми відзначили 25-ту річницю Незалежності нашої Неньки-України. Це не просто День народження нашої держави. Це день пам'яті про наших славних предків, що боролися за державність і утверджували українську націю. Це свято здобуте запеклою боротьбою і невтомною працею, омите кров'ю, омріяне в думках багатьох поколінь українців. 
Наша Незалежність велике щастя і велика гордість для кожного громадянина й одночасно - велика відповідальність перед собою, перед Україною, перед Богом, перед прийдешніми поколіннями. 
 Готуючись до відзначення  Дня Незалежності України у філії оформлена книжково-ілюстративна виставка "Незалежна Україна - обличчя епохи".





А також було проведено історичний вернісаж "Україно, твоя доля - єдність, злагода та воля". 
       25 років - це не лише шлях, а зримі здобутки й гіркі розчарування,  досягнення і втрати. Присутні погодилися з тим,  що важко наша країна торує обрану дорогу, що 25 років Незалежності продовжуємо боротися за самостійність України.



 

вівторок, 19 липня 2016 р.

Бібліофреш "Новинка! Це цікаво..."



Шановні користувачі! 
 До вашої уваги огляд нових книг, які з'явилися у фонді нашої бібліотеки. 




Глаузер, Ф. 
Чаювання трьох літніх дам [Текст]: дет. роман/ Ф. Глаузер.- Х.:«Бібколектор», 2015.- 223с.
«Чаювання трьох літніх дам» — перший за часом створення детективний роман Глаузера (1986), події в якому розгортаються у Женеві, де на той час засідала Ліга Націй і збиралися дипломати з усього світу. У місті починаються загадкові вбивства, до котрих якимось чином причетні три таємничі літні дами, що додають у чай своїм гостям наркотики. Але ці жінки — лише знаряддя в руках ще більш втаємниченого «Учителя і Господаря золотавих небес»...





Листи Михайла  Грушевського до Кирила Студинського (1894-1932рр.).-Львів- Нью- Йорк: Вид-во М. П. Коць, 1998.- 267с.
Збірник листів Михайла Грушевського до Кирила Студинського містить 310 листів за 1894-1932рр. з особистого архіву К. Студинського, що зберігається в Центральному державному історичному архіві України у Львові.
Розрахований на широке коло читачів.
                                             
     


Медвідь, Л.
Ремінісценції-2[Текст]: новели, сценарії, повість/Любомир Медвідь.- Львів, 2013.- 274с.
«Ремінесценції-2» відомого мистця, живописця-монументаліста (церква Івана Богослова у Суховолі, храм Івана Хрестителя в Оттаві та ін.), академіка Любомира Медвідя охоплюють частину написаних ним у різні роки прозових творів. Перші «Ремінісценції» - це серія живописних робіт (19 полотен) опосередковано пов’язаних із євангельською притчею про повернення Блудного сина. Цій же темі присвячений складний текст есе-феєрії «Кому повінь підвалиною». Крім повісті, у книзі вміщено п’єсу у стилістиці абсурду «Пані - статуя», образний лад якої перегукується із згадкою про дружину праведного Лота, що, утікаючи із покараного Содома, оглянулася і за свою цікавість стала соляним стовпом. Книга презентує проект кіносценарію «Пікассо Рея Бредбері», що опирається на коротку новелу геніального американського письменника, а також кілька вибраних новел, написаних у середині 1960-х років, які доволі прикметно проявляють образне мислення автора.
У книзі використано авторські рисунки спонтанного характеру із колекції А. Максименка та М. Андрущенка.
                

понеділок, 18 липня 2016 р.

Книги, подаровані бібліотеці від газети "День"

Всеукраїнська газета «День» є одним із найбільш поміркованих та патріотично спрямованих видань на теренах України, яке виходить трьома мовами – українською, російською та англійською. Єдине в Україні періодичне видання, що заснувало власну книжкову серію «Бібліотека газети «День»». Ця серія, як і газета «День», має на меті виховувати в українців, особливо молодого покоління, відчуття патріотизму та національної самосвідомості, базовані на знаннях власної історії.

16 липня о 17.00 в нашому місті Стрию , в затишному антикафе «Горище» відбулася презентація книг із серії «Бібліотека газети «День».



середа, 22 червня 2016 р.

День Конституції України



 Напередодні державного свята бібліотекарі філії через "Календар знаменних дат" інформують користувачів , що 28 червня Україна відзначає державне свято -День Конституції України. 
 А ще пропонується до перегляду інформаційно –тематична викладка літератури "Оберіг нашої державності", яка  надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дає відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку.
                             

середа, 15 червня 2016 р.

День Святої Трійці. П’ятидесятниця

День Святої Трійці в Україні називають «Зеленими святами». Це свято перехідне, оскільки його дата прив'язана до Великодня. День Святої Трійці – давнє свято, який має безліч традицій і звичаїв. Християни в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами.
 В 2016 році День Святої Трійці, П’ятидесятниця припадає на 19 червня. Про надходження таких свят бібліотека інформує своїх користувачів через інформаційний стенд «Святкуємо разом», який знаходиться в читальному залі бібілотеки.

вівторок, 14 червня 2016 р.

Славні імена. Євген Коновалець

Сьогодні, 14 червня 2016 р., минає 125 років  від дня, коли, у 1891 році у Зашкові Львівської області народився Євген Коновалець - один із провідних діячів українського визвольного руху, яскрава історична постать.
Є люди, які своїми духовними параметрами долають і рамки своєї епохи, і межі життя. Смерть не зупиняє їх впливу, вони залишаються необхідними нації і після смерті. І тоді говоримо про безсмертя.Сьогодні говоримо про Євгена Коновальця.
Пропонуємо Вашій увазі радіожурнал 
"Пам'яті велета духа і чину".

пʼятниця, 10 червня 2016 р.

"Батько українського бестселера". Василь Шкляр (65 років від дня народження)

   10 червня святкує свій 65-річний ювілей відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр. Недарма його називають батьком українського бестселера, адже найвідоміші твори цього автора користуються великою популярністю у читачів. 
    Для користувачів нашої бібліотеки було проведено бібліомікс 
"В. Шкляр: штрихи до портрета". 
Присутні мали змогу ознайомитися з біографією Василя Шкляра, з маловідомими сторінками історії  України, які лягли в основу романів письменника, а також переглянути книги Василя Шкляра, які виставлені на  полиці літературний календар місяця "Ювіляри року"

середа, 4 травня 2016 р.

Українські письменники- ювіляри травня 2016 р.

Шановні користувачі! 
До Вашої уваги  літературний календар місяця
"Ювіляри року".
9 травня- 55 р. від д. н. В. Неборака
14 травня- 145 р. від д.н. В. Стефаника
16 травня- 95 р. від д.н. М. Дашкієва
26 травня- 80 р. від д. н. В. Коротича
Книги  письменників-ювілярів є у фонді нашої бібліотеки.

вівторок, 26 квітня 2016 р.

ЧОРНИЙ БІЛЬ НАШОЇ ЗЕМЛІ

Чи знаєш ти, світе,
як сиво ридає полин,
як тяжко, як тужно
моєму народу болить! 
                                    /Б.Олійник/


   26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з того моменту, коли світове співтовариство почуло слово "Чорнобиль", що стало синонімом страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу.
     Чорнобиль...  минуло 30 років. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це  пам'ять, це наш нестерпний біль. Тому  30-та  річниця не повинна залишитися непоміченою.
      "Дзвони екологічної біди" -   під такою назвою   для  учнів  ВПУ № 35  бібліотекарі філії №2 провели  День інформації. Присутні  мали можливість  ще раз відтворити  скорботну сторінку нашої історії, спогад про яку пронизує серце гострим болем, а також переглянути  тематичну викладку літератури "Чорнобиль   - наша печаль і скорбота".


Для широкого кола користувачів бібліотекарі підготували радіожурнал "Чорнобиль - в серці України, а тінь його - по всій землі"


пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

Українські письменники - ювіляри квітня


З циклу "Літературний календар місяця"


4 квітня- 55 років від дня народження Марини Гримич
5 квітня-110 років від дня народження Анатолія Шияна
15 квітня- 80 років від дня народження Олега Чорногуза
23 квітня - 55 років від дня народження Андрія Куркова 

середа, 9 березня 2016 р.

9 березня -День народження Т. Г. Шевченка.


   Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка.
    Повні сил і живої снаги.
        Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.         
В читальному залі  бібліотеки до дня народження Т.Г. Шевченка бібліотекарі оформили виставку-вшанування "Шевченкове слово в віках не старіє",на якій представлені книги, з яких наші читачі можуть  ознайомитись з життям та творчістю Великого Кобзаря.



понеділок, 7 березня 2016 р.

Жіноче свято - 8 Березня.






З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою. Жінка виступає берегинею роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Без її підтримки, розуміння, ініціативності та творчої думки неможливі добрі зміни в нашому житті.  Іменем жінки названо і книги, які пропонуємо переглянути з книжкової виставки"Книги з жіночим іменем, яка оформлена на абонементі філії.