пʼятниця, 29 травня 2015 р.

Сьогодні відзначає свій ювілей Теодора Савчинська - Латик (75 років від д.н.)


Ювілей-це не просто свято, 
Це здобутки всіх років в житті, 
То ж хай у Вас їх буде ще багато, 
Щоб здійснилися задуми всі! 
Щастя хай щомиті сприяє
Мати успіх, достаток й добро, 
Серце радість й любов зігріває, 
Друзі й рідні дарують тепло.


Теодора Савчинська-Латик  народилася в Стрию 29 травня 1940 року. Професійна діяльність – лікар. У 2002 році була прийнята в члени Національної спілки письменників України.

З 2004 року по сьогодні письменниця  працює  керівником літературного гуртка «Мелодія слова» при Стрийському районному Будинку дитячої та юнацької творчості . На даний   час в своєму літературному доробку має 13 книжок, виданих в різних видавництвах. За твори, написані для дітей удостоєна Міжнародної нагороди «Орден усмішки».
У 2008 році виграла конкурс журналу «Дніпро» за вірші на тему «віршована молитва».
Письменниця має публікації в журналі «Дзвін», «Літературний Львів», а також у місцевій та обласній пресі. Деякі вірші поетки покладені на музику: «Солоспіви» і опера для дітей по казці «Лісова школа» композитором  Богданою Фільц (м. Київ). А також озвучені вірші самодіяльним композитором Розалією Паукевич( м. Стрий).
Творчий доробок  поетеси  Стрийщини - це вагомий внесок в сучасний літературний процес. Своєю невтомною працею вона примножує славу та духовний потенціал нашого міста і краю.
Завітавши до нас в бібліотеку, ви зможете більше дізнатися про творчість поетеси, ознайомившись з книгами, представленими на виставці 
" У слові розкривається душа"





вівторок, 26 травня 2015 р.

середа, 20 травня 2015 р.

"Світ береже материнська любов".

В травні відзначається декілька шанованих та відомих свят. Безперечно, День матері та День сім’ї - найбільш зворушливі і близькі серцю кожної людини, тому що всі з дитинства несуть у душі єдиний неповторний образ своєї мами. Тільки вона завжди зрозуміє, пробачить, пожаліє і щиро любитиме дитину. А щасливі діти ростуть лише в дружній сім’ї! Тому два свята - як одне ціле.
В рамках програми «Бібліотека. Книга. Родина» 
15 травня, в День сім’ї в бібліотеці - філії №2 було проведено свято «Світ береже материнська любов». Святково прикрашений зал, веселі українські пісні – все це створило чудову атмосферу, якою було проникнуто все того дня. Прийняти поздоровлення прийшли не тільки матері, але й бабусі- наші користувачі.





                             

    Святі поняття Бог і Мати!                      

               Знай, їх не можна розірвати…»   - чітко і голосно відкрив свято ведучий Остап Медзин, учень СШ №8.

« О, Мати Божа, ясна зірко,                  

                 Вкраїну-неньку захисти…» - вторила за ним ведуча Софія Піцик, учениця СШ №7.

 Виразили слова вдячності найдорожчим людям за дароване життя, за щоденні молитви, за турботу, що не знає меж поетичними рядками користувачі бібліотеки: Ковбаснюк  Юлія, Шипілова Ірина, Сепик Христина, Гілецька Олена. Зворушливі  вірші та легенда про серце матері розчулили матерів у залі.                                        

Доповнили виступи пісні «Мамин оберіг», «Балада про маму»,  «Пісня про рушник», «Україно моя» у виконанні учениці СШ № 9 Фармазюк Аліси.  



                




Зачарувала присутніх пісня «Червона калина», яку виконали учні 4 класу ПШ №12 під керівництвом вчителя Сов’як Оксани Євгенівни.


Всі присутні на святі отримали в подарунок «солодкі» троянди, зроблені руками наших користувачів Тосько Діани та Шипілової Ірини-учнів 8-І класу.                                          

А ще  вони   мали можли ознайомитися з книжковою виставкою

«Образ матері в українській літературі»

 






На закінчення свята під супровід гітари у виконанні Медзина Остапа та учасників свята прозвучала пісня Скрябіна «Мам».

Свято стало ще одним підтвердженням того, що бібліотеки були і залишаються тим духовним осередком до якого тягнуться люди і свідчить про повагу місцевої громади до культури і духовних надбань .


четвер, 14 травня 2015 р.

ПОКУТСЬКИЙ ВЕЛЕТ СЛОВА




Народився Василь Семенович Стефаник 14 травня 1871 р. в с. Русові (тепер Снятинського району Івано-Франківської області) в сім'ї заможного селянина. Проте хлопець змалку знається на селянській праці, допомагає батькам, пасе вівці. Хлопець зростає в атмосфері народної творчості: знав від селян багато казок, переказів, пісень. Від матері та сестри Марії навчився співати. 

четвер, 7 травня 2015 р.



У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою була і вічно буде Перемога у Великій Вітчизняній війні. 70 років тому, квітучої весни 1945 року, наш народ переміг у найжорстокішій війні XX століття, подарувавши людству мир, радість, надію на прекрасне життя на нашій планеті.

вівторок, 5 травня 2015 р.


                                        (1907—1982)

«І все ж таки людині найважче бути... людиною!»


5 травня 1907 року на Буковині в сім’ї гімназійного вчителя і письменника Дмитра Макогона народилася донечка — Даринка — майбутня відома українська письменниця Ірина Вільде. Саме родинна атмосфера з її культом письменства, сприяла виникненню у Дарини раннього інтересу до літературної праці. Батько був її першим учителем літератури і, можливо, саме від батька дівчині передалися письменницькі здібності.



Цей день покликаний звернути увагу людей на проблеми , пов'язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями , адже очевидно , що їх право на працевлаштування , доступну інфраструктуру , доступну освіту дуже часто не дотримується навіть в економічно розвинених країнах , не кажучи вже про країни , що розвиваються .
Свій початок історія « міжнародного дня боротьби за права інвалідів» бере 5 травня 1992 року.
Того дня люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн , одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів .
З того часу подібні заходи проводяться кожне 5 травня регулярно , в тому числі і в Україні .